Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - Borne Sulinowo

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
w Bornem Sulinowie

ul. Lipowa 6
78-449 Borne Sulinowo

Jak nam upłynął miesiąc kwiecień w Klubie Senior+

Śpiewy, tańce, wspaniała zabawa i miłe towarzystwo to doskonała integracja oraz miło spędzony czas wśród wspaniałych i życzliwych ludzi.

Klub Senior + rośnie w siłę i jest bardzo zapracowany. Klubowicze  muszą podzielić czas na domowe obowiązki, jak również znaleźć wolną chwilę aby przyjść do Klubu. Ale Senior potrafi….

W kwietniu odbyło się spotkanie z grupą studentów z Politechniki Koszalińskiej. Drużyna dr. Iwony Zychowicz gościła w klubie. Spotkanie pod nazwą ,,Wartości i tradycje- spotkanie pokoleń” przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Studenci oraz Seniorzy wymieniali się poglądami na temat prozy życia, nastąpiła konfrontacja młodzieńczych marzeń z życiowym doświadczeniem starszych osób. Wymiana poglądów na ten temat przysporzyła korzyści dla obu stron.

W kwietniu odbyło się również spotkanie „świąteczne jajeczko”, gdzie przy wspólnym stole wielkanocnym seniorzy w świątecznej atmosferze spędzili czas.

O kondycję fizyczną Seniorów dba rehabilitant. Co tygodniowe spotkania z panią rehabilitantką mobilizują seniorów do samodzielnej pracy w domowym zaciszu nad poprawą kondycji i sprawności fizycznej. Mają dobroczynny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Natomiast spotkania z dietetykiem wprowadzają w świat zbilansowanego i zdrowego żywienia.

Ale to nie koniec bo dzieje się więcej. Spotkanie z Ratownikiem Medycznym dało wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Codziennie w Klubie Senior+ dzieje się coś ciekawego, a może być jeszcze ciekawiej. Jesteśmy otwarci na propozycje seniorów.

Serdecznie zapraszamy Tych, którzy jeszcze nie skorzystali z oferty Klubu Senior +, zapraszamy do Klubu.

Przypominamy, że znajduje się on na ul. Towarowej 5 (I piętro) i jest czynny codziennie. Tel. do Klubu- 882843407.

Przyjdź do Nas bo lepiej spędzić czas z Nami, niż samotnie w czterech ścianach.